Reta vėžio rūšis yra uždegiminis krūties vėžys.

Tai krūties vėžio tipas, kur yra uždegimas ar patinimas ir raudona išvaizda vietoj įprastos. Tai sunkiau aptikti, nes jūs galite nejausti jo. Tai agresyvus vėžys, nors yra retos formos.

Siekiant nustatyti uždegiminio krūties vėžio požymius, reikia ieškoti: mėlynių aplink krūtinę, paraudimo, skausmo, tekstūros ir storio pokyčių, spenelio išskyrų, deginimo.

Jei atsiranda šių simptomų, kreipkitės į gydytoją.

Siekiant tinkamai diagnozuoti uždegiminį krūties vėžį, reikia eiti pas gydytoją. Kai gydytojas pažiūri krūties vėžio požymius, skiria mamogramą, krūtų ultragarsinį tyrimą,

biopsiją ar tomografijos (PET) skenavimą, tam, kad patvirtinti diagnozę. Kai yra patvirtintas uždegiminis krūties vėžys, skiriama chemoterapija, spindulinis gydymas,

hormonų terapija ir (arba) operacija.

Chemoterapija yra paprastai pirmas gydymo nuo uždegiminio krūties vėžio, būdas. Ši terapija sunaikins visas blogas ir geras organizmo ląsteles.

Kadangi chemoterapija užmuša ląsteles, vienas šalutinis poveikis yra plaukų slinkimas.

Kitas žingsnis po chemoterapijos gali būti operacija ir (arba) spinduliavimas. Radiacija gali būti rekomenduojama priklausomai nuo vėžio agresyvumo.

Operacija gali būti krūties ir aplinkinių audinių pašalinimas. Radiacija yra tikslinė terapija, kurios pagrindinis tikslas vėžio sritis.

Pirmasis žingsnis nustatyti ankstyvus ligos simptomus suteiktas pačiam pacientui. Juk moteris esti susipažinusi su savo kūnu ir jei įvyksta kokių nors pokyčių, ji pamato.