Kaip išmokti teisingai atlikti krūtų apžiūrą ir patikrą?

Teisingai atliekama ir reguliariai atliekama krūtų savityra, gali padėti anksti nustatyti, tiek gerybines krūtų ligas, tiek ir krūtų vėžį.

Tirtis krūtis reikėtų praėjus 7-10 dienų po menstruacijų ciklo pradžios, arba, jeigu menstruacijų nėra, bet kurią pasirinktą mėnesio dieną.

Kurią sritį reikėtų apžiūrėti, norint tinkamai atlikti krūtų patikrą?

Tikrinkite plotą tarp raktikaulio, pažasties centro, apatinio krūties krašto, apatinio krūtinkaulio krašto.

Kuriais pirštais čiuopti krūtis atliekant patikrą?

Visus krūtų pakitimus galėsite lengvai apčiuopti trijų vidurinių pirštų pagalba.

Krūtų savianalizė arba reguliarus savarankiškas krūtų tikrinimas gali būti svarbus būdas anksti nustatyti krūties vėžį, kai didesnė tikimybė, kad jis bus sėkmingai gydomas. Nors nė vienas tyrimas negali anksti nustatyti visų krūties vėžio atvejų, manoma, kad atlikus krūties savi tyrą, kartu su kitais atrankos metodais galima padidinti ankstyvo aptikimo tikimybę.

Bėgant metams kilo diskusijų apie tai, koks vertingas krūties savęs patikrinimas yra ankstyvas krūties vėžio nustatymas ir padidėja išgyvenimo tikimybė. Pavyzdžiui, 2008 m. Atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo beveik 400 000 moterų Rusijoje ir Kinijoje, pranešė, kad krūties savianalizė neturi reikšmingos įtakos krūties vėžio išgyvenamumui ir netgi gali padaryti žalos paskatindama nereikalingą biopsiją (pašalinant ir ištyrus įtartiną audinį). Dėl tebesitęsiančio neapibrėžtumo, kurį kelia šie ir kiti tyrimai, Amerikos vėžio draugija neberekomenduoja atlikti krūties savęs patikrinimo kaip atrankos priemonės moterims, kurioms nustatyta vidutinė krūties vėžio rizika.

Visgi manoma, kad krūties savianalizė yra naudinga ir svarbi patikros priemonė, ypač kai ji naudojama kartu su reguliariais gydytojo fiziniais tyrimais, mamografija ir kai kuriais atvejais ultragarsu ir (arba) MRT. Kiekvienas iš šių atrankos įrankių veikia skirtingai ir turi stipriąsias ir silpnąsias puses. Krūtų savęs patikrinimas yra patogi ir nemokama priemonė, kuria galite naudotis reguliariai ir bet kuriame amžiuje. Mes rekomenduojame visoms moterims reguliariai atlikti krūtų patikrinimus kaip dalį savo bendrosios krūties vėžio patikros strategijos.

Darydami krūties patikrą, apkreipkite dėmesį į:

  • Ar yra kokie tai apčiuopiami krūties pakitimai;
  • Ar neatsirado iškilimų ar įdubimų krūtyje;
  • Ar krūtinės oda, forma, dydis nepakito;
  • Ar neatsirado krūties susiraukšlėjimai;
  • Ar nėra krūties spenelio pakitimai, kaip įdubimai, ar išskyros iš spenelio

Kaip teisingai tikrinti krūtis 5 žingsniai:

1 žingsnis:

atsistokite prieš veidrodį, žiūrėkite tiesiai, pečiai tiesūs, o rankos - ant klubų.

Štai ko turėtumėte ieškoti:

  • Krūtys, kurios yra įprasto dydžio, formos ir spalvos;
  • Tolygiai formuojamos krūtys be matomų iškraipymų ar patinimų;

Jei pastebite kurį nors iš šių pakeitimų, atkreipkite į juos savo gydytojo dėmesį:

  • Odos nugrimzdimas, suglebimas ar išpūtimas;
  • Spenelis, kuris pakeitė padėtį, arba apverstas spenelis (stumiamas į vidų, o ne išstumiamas);
  • Paraudimas, skausmas, išbėrimas ar patinimas.

 krutų pasitikrinimas

2 žingsnis: Dabar pakelkite rankas ir ieškokite tų pačių pakeitimų.

3 žingsnis: būdami prie veidrodžio, ieškokite skysčio požymių, sklindančių iš vieno ar abiejų spenelių (tai gali būti vandeningas, pieniškas ar gelsvas skystis ar kraujas).

krutų tikrinimas

4 žingsnis: Tada pajuskite savo krūtis gulėdami, naudodamiesi dešine ranka kairiąja krūtimi, o kairiąja - dešine.

Tvirtai ir sklandžiai palieskite keletą pirmųjų rankos pirštų pagalvėlių, laikydami pirštus plokščius ir kartu. Naudokite sukamaisiais judesiais, maždaug ketvirčio dydžio.

Uždenkite visą krūtį iš viršaus į apačią, į šoną - nuo apykaklės iki pilvo viršaus ir nuo pažasties iki skilimo.

Laikykitės modelio, kad įsitikintumėte, jog dengiate visą krūtį. Galite pradėti nuo spenelio, judėdami didesniais ir didesniais apskritimais, kol pasieksite išorinį krūties kraštą. Taip pat galite judinti pirštus vertikaliai aukštyn ir žemyn, eilėmis, lyg pjautumėte veją. Panašu, kad šis požiūris aukštyn ir žemyn labiausiai tinka daugumai moterų. Būtinai pajuskite visus audinius nuo priekinės iki užpakalinės krūties: odai ir tik po juo esančiam audiniui naudokite nedidelį slėgį; naudokite vidutinį slėgį audiniams, esantiems krūtų viduryje; tvirtai spauskite giliuosius audinius nugaroje.

Kai pasiekėte gilų audinį, turėtumėte jaustis žemyn iki savo šonkaulio.

krūtų pasitikrinimas

5 žingsnis: Pagaliau pajuskite savo krūtis stovėdami ar sėdėdami.

Daugelis moterų mano, kad lengviausias būdas pajusti savo krūtis yra tada, kai jų oda yra drėgna ir slidi, todėl jos mėgsta šį žingsnį atlikti duše. Padenkite tuos pačius rankų judesius, aprašytus 4 žingsnyje, visą savo krūtinę.

krūtų tikrinimas

Ką daryti, jei krūtyje radote gumbelį

Nepanikuokite, jei manote, kad jaučiate gumbą krūtyje. Daugumos moterų krūtyse visą laiką yra gumbų ar pūlingų sričių, o dauguma krūties gabalėlių yra gerybiniai (ne vėžiniai). Ne vėžiniai krūties nelygumai gali būti daugybė, įskaitant normalius hormoninius pokyčius, gerybinę krūties būklę ar sužalojimą.

Nedvejodami paskambinkite gydytojui, jei pastebėjote vienkartinę ar kitokią krūties pakitimą, kuris yra naujas ir kelia nerimą. Tai ypač pasakytina apie pokyčius, kurie trunka daugiau nei vieną menstruacinį ciklą arba atrodo, kad tam tikru būdu padidėja ar išryškėja. Jei jums mėnesinės, galite palaukti, kol pasibaigs mėnesinės, kad išsiaiškintumėte, ar vienkartinis gumbas ar darinys nepradingo, ar kitos krūties pakitimai išnyksta savaime, prieš skambindami gydytojui. Geriausias sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas, kuriam paskambins, būtų tas, kuris jus pažįsta ir anksčiau yra atlikęs krūties tyrimą - pavyzdžiui, jūsų ginekologas, pirminės sveikatos priežiūros gydytojas arba medicinos sesuo, dirbanti kartu su jūsų ginekologu ar pirminės priežiūros gydytoju.

Žinokite, ko tikėtis. Susitikimo vietoje įvertinęs krūties pakitimus gydytojas išrašys sveikatos istoriją ir atliks fizinį krūties patikrinimą bei greičiausiai paskirs krūties atvaizdavimo tyrimus. Ultragarsas dažnai yra pirmasis arba vienintelis vaizdo tyrimas, naudojamas moterims, jaunesnėms nei 30 metų, nėščioms ar maitinančioms krūtimi, įvertinti. Paprastai ultragarsu ir mamografija rekomenduojama įvertinti moterį, kuri yra vyresnė nei 30 metų ir nėra nėščia ar maitina krūtimi. Jei reikia atlikti papildomus tyrimus, gydytojas gali rekomenduoti atlikti papildomą vaizdą su MRT (magnetinio rezonanso tomografija), MBI (molekulinės krūties vaizdavimas) ir (arba) biopsiją. Jis taip pat gali kreiptis į krūties specialistą (paprastai - į krūties chirurgą) tolimesniam įvertinimui.

Įsitikinkite, kad gavote atsakymus. Svarbu, kad gydytojas paaiškintų krūties pokyčio priežastis ir, jei reikia, planą, kaip ją stebėti ar gydyti. Jei jums nepatinka patarimai, kuriuos pateikė pirmasis matytas gydytojas, nedvejodami susidarykite antrąją nuomonę.

Kaip įtraukti krūties patikrinimą į savo krūties vėžio patikros strategijos dalį

Padarykite tai kasdienybe. Kuo daugiau apžiūrėsite savo krūtis, tuo daugiau sužinosite apie jas ir jums bus lengviau pasakyti, ar kažkas pasikeitė. Pabandykite įprasti kartą per mėnesį atlikti krūtų patikrinimą, kad susipažintumėte su tuo, kaip paprastai atrodo ir jaučiasi jūsų krūtys. Apžiūrėkite save praėjus kelioms dienoms po mėnesinių pabaigos, kai jūsų krūtys mažiausiai gali būti patinusios ir švelnios. Jei jums nebėra menstruacijų, rinkitės tokią dieną, kurią būtų lengva atsiminti, pavyzdžiui, pirmą ar paskutinę mėnesio dieną.

Susipažinkite su skirtingais jūsų krūtų rajonais. Viršutinėje, išorinėje srityje, esančioje šalia pažasties, dažniausiai pastebimi iškilimai ir iškilimai. Apatinė krūties pusė gali jaustis kaip smėlio ar žvirgždo paplūdimyje. Plotas po speneliu gali jaustis kaip didelių grūdų kolekcija. Kita dalis gali pasijusti kaip purus avižinių dribsnių dubuo.

Pradėkite žurnalą, kuriame užfiksuokite savo krūties egzaminų išvadas. Tai gali būti tarsi mažas jūsų krūties žemėlapis su užrašais apie tai, kur jaučiate gumbus ar nelygumus. Ypač pradžioje tai gali padėti kiekvieną mėnesį atsiminti, kas yra „normalu“ jūsų krūtims. Neįprasta, kad gabalėliai atsiranda tam tikru mėnesio metu, bet po to išnyksta, nes jūsų kūnas keičiasi kartu su mėnesinių ciklu.